2013-05-08
Žiežmarių kultūros centro specialistų kvalifikacijos tobulinimo kelionė

 

Žiežmarių kultūros centro specialistų kvalifikacijos tobulinimo kelionė į Suvalkiją.  Per veiverius, Skriaudžius, Kazlų Rūdos link. Veiveriuose pasitiko Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Daiva  Venclovienė.

Aprodė bendruomenės patalpas, kuriose vyksta renginiai Veiverių gyventojams ir pakvietė į vienintelį Lietuvoje rimorystės (pakinktų siuvimo)  muziejų. Pabendravome  su muziejaus įkūrėju, buvusiu ilgamečiu Veiverių, o šiuo metu Rokų parapijos klebonu, Kazimieru Skuču.  

Toliau aplankėme Skriaudžių laisvalaikio salę, čia pat įsikūrusį kalendorių muziejų. Darbuotojos papasakojo apie organizuojamą veiklą, renginius, pasidalino savo planais.

Iš Skriaudžių užsukome į Marijampolės rajono Kazlų Rūdos savivaldybės  Kazlų Rūdos kultūros centro Plutiškių kultūros namus. Pasitiko daug metų šiuose namuose dirbanti, garsiajam Plutiškių folkloro ansambliui „Vabalkšnė“ vadovaujanti Laimutė Vilčinskienė. Plutiškių kultūros namai po renovacijos, naujai sutvarkyta salė, persirengimo ir darbo kabinetas. Kultūros namai po vienu stogu su Plutiškių seniūnija.  Pasisveikinti su mumis ir su Žiežmarių apylinkės seniūnu A. Kmeliausku užsuko ir Plutiškių seniūnas Arūnas Arlauskas  Išgirdome pasakojimą apie tradicinius Plutiškių renginius, Oninių šventę, Jurgines, apžiūrėjome lauko renginiams įrengtą, aikštelę o po to susėdome ant naujos scenos bendrai nuotraukai ir išvykome į Kazlų Rūdą.  Čia apie savo darbus, vykdomus projektus papasakojo Kazlų Rūdos kultūros centro direktorė Žibutė Šilingienė, direktoriaus pavaduotoja Austutė Jaseliūnienė (kilusi iš Liutonių), etninės kultūros specialistė, moterų rankdarbių klubo „Kraitė“ vadovė Apžiūrėjome kultūros centro vykdytų projektų pėdsakus (skulptūrų parkas, narcizų pievos)mieste,  pavydžiai apžvelgėme parke įrengtą sceną lauko renginiams, miesto šventėms  ir išvykome į Višakio Rūdą, garsėjančią liaudiškos muzikos kapela „Šaltinėlis“, vietos žymių žmonių atminimo puoselėjimu ir tradicijomis. Kultūros namų direktorė Marytė Klimavičienė labai šiltai mus sutiko, papasakojo apie kartu su bendruomene vykdomus projektus, džiaugėsi iniciatyviu, daug pastangų ir laiko kultūros reikalams atiduodančiu parapijos klebonu. Pasisvečiavę senuose, bet labai mieluose kultūros namuose, aplankę Višakio Rūdos šaltinėlį, prie kurio organizuojamos vasaros palydų ir poezijos skaitymo šventės,  užsukome į kultūros centro Bagotosios kultūros namus, savo duris po renovacijos atvėrusius tik balandžio paskutinėmis dienomis.

Per dieną aplankėme šešias kultūros įstaigas, susipažinome su ten vykdoma veikla, siekiais, pasidalinome patirtimi, pasikeitėm adresais. Žadėjo atvykti.
  
 
į viršų

atgal