Apie Šv. Jokūbo parodą
 


 

Mantas Mikulevičius – tautodailininkas, kuriantis žalvario miniatiūras sakralinėmis temomis. Šiuo metu yra sukūręs žalvarinių juvelyrikos dirbinių - lietuviškų tautinių saulučių kolekciją, taip pat kuria varpus. Dvejus metus iš eilės kovo 11 – osios proga menininkas organizavo Lietuvos vardo išrašymą Kauno gatvėse. 2018 metais menininkui suteiktas meno kūrėjo statusas.

Apie parodą, skirtą Europos paveldo dienoms

Žiežmarių kultūros centre rugsėjo mėnesį vyksta Manto Mikulevičiaus fotografijų paroda „Vienas kelias, vienas likimas, vienas gyvenimas“, iš 2017 metų vasarą vykusios piligriminės kelionės į Santjago de Kompostelą.

Mintis eiti šiuo keliu autoriui gimė prieš keletą metų, tačiau galutinė intencija – padėka Dievui už suteiktą malonę – kūrybos džiaugsmo atradimą, išsigrynino tik vėliau. “Jau kurį laiką domiuosi varpais. Kažkada įkvėptas seno, XIX a. išleisto, ir lietuviškai gotikiniu raštu spausdinto Šventojo rašto, sumaniau specialiai piligriminei kelionei į Santjago de Kompostelą sukurti varpą, kurį kartu su savimi nešiausi visą kelią nuo Porto miesto Portugalijoje iki Santjago de Kompostelos Ispanijoje. Ši fotografijų paroda, tai įkvėpimo minutę kilusių minčių atspindys, tai lyg sumažinta nueito piligriminio kelio versija, kurios pagrindinis herojus - varpas, tapęs tarytum simboliu, kviečiančiu kaip piligrimui aplankyti šv. Jokūbo kelią, ir domėtis piligrimyste apskritai“,- sako menininkas.

Parodoje eksponuojamas ir autoriaus sukurtas varpas. Fotografijų įrėminimą autorius kūrė galvodamas apie piligrimo lazdą ir kuklų jo rūbą...

Minint Europos paveldo dienas, rugsėjo 21 d. 16 val., kviečiame į parodos pristatymą ir susitikimą su piligriminės kelionės į Santjago de Kompostelą dalyve, LR Seimo nare, šios parodos globėja Gintare Skaiste.
 

 

 


2018-09-10

 
į viršų

atgal