Joninių šventė Liutonyse

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Liutonyse buvo švenčiamos Joninės arba Rasų šventė. Renginys prasidėjo pagal senolių tradicijas, kupoliaujant ir plukdant vainikus. Liutonių kaimo gyventojai ir svečiai kasmet renkasi šalia kultūros centro, kur vakarojant prie laužo švenčiama tradicinė Rasų šventė.

Nuo šventės pradžios dalyviai buvo kviečiami praeiti pro vartus, išpuoštus gėlėmis ir kitais augalais, prieš tai veidą nuprausiant vandeniu.

Čia pavakare prasidėjo žolelių rinkimas, jaunos merginos ir  vaikai ėjo į pievas pinti vainikų, kuriuos vėliau plukdė šalia kaimo tekančioje Strėvos upėje. Tikimasi, jog du vainikai susitiks ir jei tai merginos ir vaikino paleisti vainikai - galbūt jų gyvenimo tėkmė susipins ir ateityje.

Šventėje netrūko nei dainų, nei šokių. Į Liutonis atvyko svečiai iš Prienų - jaunimo šokių kolektyvas "Trapukas", taip pat pasirodė Liutonių "Kiementos" šokių kolektyvas, o dainas atliko Liutonių jaunimo grupė ir Agnė Muškietaitė iš Pakertų.

Joninių vakarą eiles skaitė Konstantinas Nedzveckas, taip pat apdovanota Danutė Zelenkauskienė kaip geriausia metų ūkininkė.

Permainingu oru stebinęs vakaras, svečiams dovanojo tradicijomis ir puikiais Liutonių krašto vaizdais apipintą Joninių šventę.
 

 


2011-06-30
 
į viršų

atgal