Surengta dailininkės Jūratės Stauskaitės kūrybos paroda

Žiežmarių kultūros centre surengta dailininkės Jūratės Stauskaitės kūrybos paroda. Kuomet visa Vilniaus kultūrinė bendruomenė šventė dailininkės jubiliejų, jos darbai, tarsi Lietuvos kultūros įvykių atgarsiai ramiai kabėjo laukdami autorės Žiežmariuose. Ir sulaukė. kovo mėn. pabaigoje viešėjo 2011 m. Lietuvos Vyriausybės kultūros ir meno premijos  laureatė Jūratė Stauskaitė.

 Susitikime dalyvavo Žaslių kultūros centro šokio studija „Varsa“, vadovė Džioneta Gubicaitė. Merginų atliekamos choreografinės miniatiūros labai pritiko prie dailininkės darbuose vaizduojamų figūrų, išreiškiančių kūno judesio ir plastikos grožį, gyvastingumo gaivalą. 

Grafikė, knygų iliustratorė, vaikų ir jaunimo dailės mokyklos įsteigėja, puiki pedagogė, rašanti kultūros, ugdymo temomis, knygos „13x13: Trylika klausimų trylikai vyrų“ autorė susitikimo metu  pasakojo apie save, kūrybą, pedagoginę veiklą, apie tai, kad  visados turi ką veikti, apie svarbiausiąjį meną - meną gyventi“. Jo mokomės visą laiką. Kurti, ieškoti, tikėti, atvira širdimi į pasaulį ir žmones eiti, žinoti ko nori ir siekti. Taip kuriamas šitas menas. Tada nelieka laiko aimanoms, dejonėms ir nuoboduliui. O jei esi atviras pasauliui, iš gyvenimas gauni nepaprastų  dovanų.  

„Dirbk, ką moki ir sugebi, tikėk savo darbu ir taps šviesiau“, teigė dailininkė.

Susitikimas pasibaigė, dailininkė išvyko, tačiau visą vakarą neapleido jausmas,  tarsi būtų viešėjusi vyresnioji sesuo. Drąsi, energinga, žavi, mokanti uždegti   prasmingiems darbams.  be galo įdomi ir kūrybinga. Sesuo, kurios labai gera klausytis, su kuria jautiesi saugus, ir prie kurios visiems tampa šviesiau.
 

 

 

 

 

 


2012-04-05
 

 
į viršų

atgal