„Alergijos“ spektakliuose abejingų nelieka

Praėjusių metų rudenį pastatyta muzikinė komedija „Alergija“ jau pelnė žiūrovų simpatijas ir pilnos salės to puikus įrodymas. Kalbiname šio spektaklio prodiuserį, viena garsiausių ir populiariausių Lietuvos komikų Artūrą Orlauską.

 

Žurnalistas:
Kaip paaiškintumėt žiūrovams, kuo Jūsų spektaklis skiriasi nuo kitų panašių projektų?

 

A.Orlauskas:
Visų pirma tai miniatiūrų spektaklis. Truputi pamirštas žanras Lietuvoje, bet jis labai žavus, linksmas ir visiems priimtinas. Tai ir muzikinės miniatiūros, ir dialogai, ir pantomima ir dar visko labai ko negalima apibūdinti žodžiais. Gali tik pasakyti, kad mes jau apkeliavome nemažą dalį Lietuvos, net rodėme spektaklį Švedijos lietuviams Stokholme ir visur žiūrovų atsiliepimai patys šilčiausi. Juokingiausia, kad visi džiaugiasi puikiu šou, bet savo draugam negali paaiškinti kas tai buvo (juokiasi). Antra. Mes dainuojam savo kūrybos dainas ir parodijas, tokias kaip „Traktoriukas“, „Pirma meilė“, „Bronė“, „ Ar mylėsi tu mane“, kurios yra ne tik dainuojamos bet ir apvaidinamos. Dainos tampa mini spektakliais arba, kaip jau sakiau, muzikinėmis miniatiūromis. O trečia, man pastoviai išsprūsta koks nors anekdotas (juokiasi) ne pagal scenarijų. Tai kaip supratote improvizacijos pas mus daug.

 

Žurnalistas:
Vyresni žiūrovai, dar pamena, kad kažkada Jūs buvote geriausios Lietuvoje humoro grupės „Alergija“ lyderis, ar šis spektaklis neturi sąsajų su senąja „Alergija“?

 

A.Orlauskas:
Kažkiek galbūt yra, tačiau tai ką mes atliekame dabar yra brandžiau, subtiliau ir elegantiškiau negu buvo, bet kartu ir paprasčiau. Pabrėžiu, ne prasčiau, bet paprasčiau. Tai komedija ir jaunam, ir vyresnio amžiaus, ir moterims,  ir vyrams, ir net politikams. Jiems pasižiūrėti būtu sveikiausia, nes mes negailim šmaikščių žodžių ir jiems. Žodžiu, žiūrovai, per daugiau kaip pusantros valandos reginį be šypsenos nesėdi nei minutės.

 

Žurnalistas:
Ar pavadinimas seksuali komedija reiškia, kad bus daug kalbama apie seksą?

 

A.Orlauskas:
Ir apie tai. Bet tai n
ėra pagrindinis spektaklio leitmotyvas. Seksualumas šiuo atveju reiškia, kad mes abu labai seksualus ir vien mūsų pasirodymas sukelia tokias asociacijas (juokiasi) Aš aišku seksualesnis, nes mažesni vyrai visada tokie, o Klarkas, sakykim, tik silpnas mano seksualumo šešėlis, nors jis mano priešingai (juokiasi). Mes nevengiame juokauti apie viską, kaip kiekvienoj geroj komedijoj. Aš pasikartosiu, tie kas neateis ir nepamatys mūsų šou, po to graušis nagus iki alkūnių (juokias) ir gailėsis. Šitą žinau tikrai.


Žurnalistas:
Jūs lyg ir buvote palikes didžiąją sceną, o dabar vėl matome Jūs ir televizijos humoro projektuose ir scenoje ar tai reiškia, kad Artūras Orlauskas vėl grįžtas į didžiąją sceną ir vėl džiugins mus savo nepakartojamu humoru?


A.Orlauskas:
Visiškai teisingai. Ir spektaklis Alergija su Klarku yra ne vienintelis jau paruoštas humoro projektas. Aktyviai koncertuoju ir su Juodųjų anekdotų programa Lietuvos klubuose, tai pat po eilės metų pertraukos prodiusuoju Lietuvos komiko vakarą balandžio 1 d.Kauno Žalgirio arenoje, ir rengiu Humoro festivalį  liepos mėnesį Palangos vasaros estradoje, organizuoju Didijį Humoro šou didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Žodžiu aš pilnai ir visiškai grįžau į savo pamėgtą stichiją. Ir politika kaip jau supratote vis labiau eina į antrą planą.


Ačiū už linksmą pokalbį ir kartu su Jumis kviečiu visus į Jūsų spektaklį.

 

A.Orlauską kalbino Greta Morkūnaitė

 


Humoro grupės „Alergija“ koncertas Žiežmarių kultūros centre vyks vasario 26 d., 19 val. Bilietų kaina - 15 Lt. Bilietus galite įsigyti  Žiežmarių kultūros centre darbo dienomis nuo 13 iki 17 val

 

 

 

 


2013-02-04
 

 
į viršų

atgal