Keliaujantis festivalis – Muzikos ruduo 2013

Kamerinės muzikos festivalis “Muzikos ruduo 2013” lapkričio 13 dieną išvyksta į savo kasmetinę muzikinę kelionę. Festivalį jau septintus metus vykdo viešoji įstaiga “Domus Artis” kartu su Lietuvos kompozitorių sąjunga. Šios muzikinės kelionės misija - pristatyti Lietuvos miestų ir miestelių gyventojams šiuolaikinės lietuviškos muzikos kūrėjus ir jos atlikėjus.

 

 

 

Šiais metais festivalis parengė nedidelę, bet intriguojančią programą. Lietuvos publikai bus pristatyti jau žinomi, šalies kultūrą reprezentuojantys ne tik tėvynėje, bet ir už jos ribų atlikėjai, taip pat publika galės susipažinti ir su naujai susikūrusiais kolektyvais. Šalia lietuvių, festivalio dalyvių tarpe matysime ir atlikėjų iš užsienio. Kaip sakė festivalio meno vadovas R.Bliškevičius - “Festivalis puoselėja savo tradicijas: kaip ir kiekvienais metais, siekdami pritraukti kuo platesnį klausytojų ratą, stengiamės festivalio programą sudaryti šiuolaikinę lietuvišką muziką derinant su kitų kraštų dabartinių autorių kūryba bei ankstenių epochų geriausiais kūriniais.”

 

Festivalis “Muzikos ruduo” šiais metais prasidės jauno, bet jau publikos pamėgto kolektyvo - Vytauto Didžiojo universiteto kamerinio orkestro koncertu, kuriame bus pristatyta ir šio orkestro  pirmoji kompaktinė plokštelė su šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūriniais. Koncerto programoje - kūriniai, kurių įrašai skamba šioje kompaktinėje plokštelėje - skambės A.Martinaičio “Mirtis ir mergelė” (autorinė versija kameriniam orkestrui), Z.Bružaitės “Notturno”. Šalia lietuvių autorių, orkestras pagriež ir norvegų kompozitoriaus E.Grygo siuitą kameriniam orkestrui “Iš Holbergo laikų”.

 

Kitas, nepaprastai spalvingas festivalio koncertas, kurį visais atžvilgiais galėtume pavadinti tarptautiniu, tai atlikėjų dueto - aksominio balso mecosoprano Ritos Novikaitės ir pianistės iš Lenkijos Halinos Marijos Kochan paruošta programa“Romantinė lyrika: šiandien ir vakar”.  Koncerto programoje lietuvių - F.Bajoro, Z.Bružaitės, D.Kairaitytės, lenkų -F.Chopin’o, K.Szymanowski’o, ispanų - M.M.Ponce, italų - O.Respighi’o, meksikiečių - R.Chapi bei austrų kompozitorės (kilusios iš egzotiškosios Pietų Afrikos) Sh.Woodborne kūriniai.

 

Festivalio klausytojų simpatijas ankstesniais metais užkariavęs “Armonų duo” šiais metais ir vėl parengė naują ir įdomią programą, kurioje girdėsime lietuvių kompozitorių M.K.Čiurlionio, V.Germanavičiaus, A.Šenderovo, A.Dvořako, bei užsienio autorių M.Brucho bei J.Nin y Castellanos kūrinius.

 

Beveik visų pastarųjų metų festivalių nuolatinis dalyvis kekvienais metais pristatantis vis naują lietuviškų kūrinių programą, vienas pagrindinių šiuolaikinių lietuvių bei užsienio kompozitorių kūrinius atliekančių ansamblių - styginių kvartetas Chordos ir šiais metais liko ištikimas sau ir pristatys naują ir intriguojančią lietuviškos muzikos programą, kurioje girdėsime rimtus ir dramatiškus J.Gruodžio, J.Juzeliūno, V.Laurušo kūrinius styginių kvartetui, taip pat  intriguojantį naują O.Balakausko kūrinį, dedikuotą styginių kvartetui Chordos ir netikėtai šmaikštų B.Gorbulskio opusą.

 

Kamerinės muzikos festivalis “Muzikos ruduo” turi dar vieną tradiciją - kasmet pristatyti jaunus ir talentingus atlikėjus. Šiais metais publikos dėmesį bandys užkariauti tarptatutinis Justės Gelgotaitės (obojus) ir Roberto Russo (fortepijonas, Italija) kamerinis duetas. Programoje, pavadintoje “Susitikimas” išgirsime G.Gelgoto, L.Narvilaitės, A.Martinaičio, V.Bartulio, R.Russo, C.Nielseno, B.Britteno kūrinius.

 

Žavusis ir charizmatiškas “Baltijos gitarų kvartetas” ir vėl sutiko prisijungti prie “Muzikos rudens” muzikinio karavano ir parengė klausytojams kupiną muzikinių išgyvenimų programą, kurioje girdėsime M.K.Čiurlionio, J.Tamulionio, Ch.Ruebenso, L.Boccherinio, P.Roux’o bei J.Brahmso kūrinius.

Na o festivalį uždarys praeitų metų “Muzikos rudens” kvietimu susibūręs kolektyvas - Ievos Sipaitytės (smuikas), Vitos Šiugždinienės (violončelė) ir Alos Bendoraitienės (fortepijonas) Fortepijoninis trio. Po sėkmingo pasirodymo praeitais metais, atlikėjos nusprendė ir toliau koncertuoti šia sudėtimi ir to patvirtinimas - koncertas festivalyje “Muzikos ruduo 2013”, kuriame skambės K.V.Banaičio, V.Bartulio, J.Andrejevo, J.Naujalio bei kitų kompozitorių kūriniai.

 

FESTIVALIO UŽDARYMO KONCERTAS

ŽIEŽMARIŲ KULTŪROS CENTRE

GRUODŽIO 5 d. 18 val.

 

Koncertas nemokamas
 

 

 


2013-11-15
 

 
į viršų

atgal