Kviečiame į folkloro ansamblio „Jorė“ koncertą
 

2014 m. gruodžio 14 d. 12 val. Žiežmarių kultūros centro Ringailių skyriuje koncertuos Vilniaus kultūros centro folkloro ansamblis ,,Jorė“.

Koncerte skambės adventinio laikotarpio dainosbei organizuojami apeiginiai žaidimai. Jų metu žiūrovai bus kviečiami prisiminti senuosius lietuvių papročius būdingus adventiniam laikotarpiui.Ansamblis pristatys ką tik išleistą kompaktinę plokštelę, kuri įrašyta ,,World music'' stiliumi kartu su džiazo atlikėjais Domu Aleksa, Marijumi Aleksa irLiutauru Janušaičiu, kurie projekto metu ieškojo iš pažiūros skirtingų muzikos stilių bendrų sąsajų. Pasitelkiant improvizaciją, senosios lietuvių giemės ir sutartinės kartu su džiazo kūriniais įgaus naują formą - suskambės visiškai naujai ir susilies į bendrą konceptualią kompoziciją.

Folkloro ansamblis „Jorė“ buvo įkurtas 1988 m. Kolektyve puoselėjamos senosios kultūros idėjos bei tradicijos. Kolektyvas yra paruošęs visas apeiginių dainų ir ratelių programas (Advento, Užgavėnių, pavasario, vasaros ciklų). Repertuare – daugybė šokių ir žaidimų iš visų Lietuvos regionų. Taip pat saugoma pučiamųjų instrumentų: lamzdelių, sekminių ragelių, ožragių, ragų, daudyčių, dūdmaišių, birbynių ir t.t. kolekcija. Tradicinėje kapeloje skamba smuikai, basetlė, cimbolai, įvairių rūšių armonikos.

„Jorės“ veikla plėtojama ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Ansambliui teko dalyvauti ne viename tarptautiniame folkloro festivalyje. 2007 m. – ansamblis gavo „Aukso paukštės“ apdovanojimą „geriausias Lietuvos miesto folkloro ansamblis“.

 


2014-12-12
 

 
į viršų

atgal