2014 metų projektai

2014 metais Žiežmarių kultūros centre vykdyti 3 projektai, finansuoti Lietuvos kultūros tarybos lėšomis

 

 

Projektas „Muzika gyvai“

Projektas „Muzika gyvai“ skirtas pristatyti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus, užtikrinti profesionalaus meno prieinamumą Kaišiadorių rajone, išlaikyti profesionaliosios muzikos koncertų tęstinumą ir tradiciją rajone.

 

Rugsėjo mėnesį turėjome galimybę išvysti Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinį orkestrą ir jo meno vadovą maestro Donatą Katkų.
Fotoreportažas

 

Gruodžio mėnesį svečiavosi lietuvių liaudies folkloro atlikėja Veronika Povilionienė. Koncertai – susitikimai su dainininke vyko Žiežmarių kultūros centro Pakertų skyriuje ir Rumšiškių kultūros centre.
Fotoreportažas

 

Koncertų ciklą užbaigs – Vilniaus valstybinis kvartetas ir operos solistas Liudas Mikalauskas.


 

Projektas „Muzika visai šeimai“


Muzikinės edukacijos programų ciklas.  Sudaryti sąlygas vaikams ir jaunimui dalyvauti kultūros ir meno veiklose,  ugdyti ir tenkinti gyventojų profesionaliosios ir klasikinės muzikos poreikį, ugdyti vaikų ir jaunimo muzikinę, koncertų kultūrą, pristatyti žymiausius Lietuvos muzikos atlikėjus, iškiliausius kompozitorius.

 

Teatralizuotas koncertas visai šeimai „Pasimatymas su Mere Popins“. Nuotaikingas muzikinis spektaklis su profesionaliais muzikantais. Dalyvavo Čiurlionio kvartetas, solistė Agnė Sabulytė, aktorius Vytautas Rašimas.

 

Koncertas – spektaklis “Linksmos ir liūdnos istorijos” (Libreto autorius ir kompozitorius – VIDMANTAS BARTULIS). Atlikėjai - Kauno fortepijoninis trio ir operos solistė Eglė Šidlauskaitė.

Pučiamųjų ansamblis “Brass Trio” (Tomas Karka, Valentinas Marozas, Sergijus Kirsenka ), jaunas, tačiau jau spėjęs išpopuliarėti. Skambėjo Žibuoklės Martinaitytės, Vaidos Striaupaitės-Beinorienės,  Liaudos Vaitkūnaitės, Steveno Verhelsto, Tommy Pedersono ir kitų autorių kūriniai. Koncerto metu  atlikėjai pasakojo apie savo muzikos instrumentus ir jų istoriją.
Fotoreportažas
 

Baigiamasis ciklo koncertas “XVIII amžius. Muzika Lietuvos dvaruose”, atlikėjas - ansamblis „Arcadia Consort“. Koncertas, „nukėlęs“ žiūrovus į viduramžius. Rami, tyli instrumentinė muzika atliekama senoviniais instrumentais violomis da gambomis ir smuikais. Koncerte skambėjo populiariausių to meto prancūzų, anglų, lenkų, italų ir kitų kompozitorių kūriniai (consonos, siuitos, rečerkarai ir kt.). Buvo pristatyta plati instrumentų istorija.


 

Projektas „Nemaitonių krašto etninis paveldas dokumentiniame filme“


Nemaitonių krašto kaimų žmonės – tai gyvosios tradicijos, gyvojo paveldo nešėjai, sukaupę papročių, tradicijų, dainų, šokių, istorijų aruodus. Jie mielai pasakoja, dainuoja, dalinasi savo neišsemiama patirtimi. Būtent iš poreikio fiksuoti ir skleisti dar gyvus etninio paveldo puoselėtojų išlikusius atsiminimus, vis dar jų kasdienybėje atliekamas dainas, šokamus šokius, dar vis tebešvenčiamas šventes pagal senuosius papročius buvo sukurtas dokumentinis filmas. Pilnametražiu dokumentiniu filmu siekiama atskleisti ir perteikti Nemaitonių krašto savitumą. Šis filmas įvairių socialinių sluoksnių žmonėms suteikia galimybę pažinti ilgametes Nemaitonių krašto tradicijas, dainas, šokius  vaizdžiai matant pristatomus žmones, jų gyvenamąją aplinką, girdint jų autentišką šneką.

 

Filmo ašimi pasirinkti Ringailių folkloro ansamblio nariai – garbaus amžiaus žmonės – tikrieji vietiniai gyventojai, senbuviai, iki šių dienų palaikantys senąsias tradicijas. Unikalus Ringailių folkloro ansamblis – garsus visoje Lietuvoje, kviečiamas į renginius kaip reprezentuojantis Kaišiadorių kraštą ir jo žmones, dalyvauja Dainių švenčių programose, respublikiniuose ir tarptautiniuose folkloro festivaliuose, kviečiamas filmuotis televizijos laidose. 2010 metais kolektyvui įteikta Lietuvos liaudies kultūros centro „Aukso paukštės“ nominacija. 2013 metais Nemaitonių seniūnijos apylinkėse buvo vykdytas projektas „Nemaitonių krašto tradicijų ir vertybių fiksavimas bei sklaida“, kurio metu buvo užrašytos Ringailių folkloro ansamblio ir pavienių šio krašto atlikėjų dainos, sukaupta medžiaga apie papročius, tradicijas knygos leidybai.

 

„Nemaitonių krašto etninis paveldas dokumentiniame filme“ režisierius –  videomenininkas Leonas Vytautas Glinskis. Filmas pristatytas Žiežmarių kultūros centro organizuojamų renginių metu. Filmo pristatymo renginiai tęsis ir 2015 metais.

 

 


2014-12-17
 

 
į viršų

atgal