Spektaklis “Nedingęs”

Liepos 17 dieną visų žiežmariečių ir miestelio svečių laukė nepaprastas spektaklis “Nedingęs”. Susitikimo vieta ir spektaklio pradžia buvo Nepriklausomybės aikštėje, nuo kurios visi patraukė ieškoti aktorių.

Idėjos autorės ir aktorės: Jurga Kalvaitytė, Neringa Varnelytė, Vitalija Mockevičiūtė. Scenografė – elvita Brazdylytė, prodiuseris – teatras “Labas”.

Tai teatrinis pasivaikščiojimas po poeto Antano Kalanavičiaus gyvenimą ir kūrybą. Tituluotas paskutiniu lietuvių poezijos pagoniu, nuošalės poetu, kalbos alchemiku, A. Kalanavičius visą brandžiausios kūrybos laikotarpį buvo izoliuotas nuo meno pasaulio.
Šiuo metu išleistos dvi poeto kūrybos rinktinės, tačiau būdamas gyvas jis nesulaukė nei vienos iš aštuonių savo knygų leidimo. Gimęs 1945 metais Sapiegiškės kaime, šalia Nedzingės, vėliau mokęsis Vilniaus universitete, lituanistikos fakultete, nuo 1973-ųjų iki at savo mirties, gyvenimo gimtajame vienkiemyje. Kodėl poetas buvo spausdinamas – tebėra paslaptis.
Nuo literatūros pasaulio atskirtas A. Kalanavičius sunkiai vertėsi dirbdamas šaltkalviu – suvirintoju, melioratoriumi, tačiau gimtojo kaimo “blūdas” nepailsdamas kūrė savo realybę, kuri atskleidžia nepakartojamose poeto eilėse.