Istorija įvyko čia. Žydų kultūros paveldo aktualizavimas Kaišiadorių rajone

Sausio 30 dienos vakarą Žiežmarių kultūros centre vyko projekto „Žydų paveldo ženklinimas ir aktualizavimas Lietuvos regionuose“ pristatymas. Žydų kultūros paveldo kelio asociacijos projekto vadovas Aivaras Poška pristatė jau nuveiktus darbus, planus ir siekius.

Visų darbų esminis siekis yra populiarinti ekzistuojantį ir nebe žydų paveldą. Buvo pristatytas naujasis žydų kultūros objektų ir reikšmingų vietų ženklinimas „Istorija įvyko čia“. Tai lentelė su stilizuotu Chanukos simboliu, atributu – dreidlu (vilkeliu), ženklo autorius Pijus Cicėnas. Šiuo metu Kaišiadorių rajone, šiuo ženklu ir šalia jo esančiu QR kodu, nukreipiančiu į informacinę svetainę, pažymėti 10 objektų. Paženklintų objektų įvairovės gausa norima parodyti, ne vien Holokausto pasėkmes ir tai žyminčias vietas, bet ir prieš tai buvusį žydų gyvenimą miesteliuose. Siekiama pateikti žydų istoriją įvairiapusiškiau.

Po pristatymo visi keliavo pažiūrėti jau ženklu pažymėtos Žiežmarių sinagogos.

Kviečiama apsilankyti svetainėje, kurioje ir rasite visas Lietuvoje „Istorija įvyko čia“ ženklu pažymėtas vietas https://www.jewish-heritage-lithuania.org/lt/