Europos paveldo dienų edukacija vaikams Žiežmarių sinagogoje

Rugsėjo 12 dieną Europos paveldų dienų proga bendradarbiaujant su Šeduvos žydų istorijos muziejumi „Dingęs štetlas“ buvo surengta kultūrinė edukacija vaikams. Jos metu jaunieji sinagogos lankytojai sužinojo kuo ypatingas šis Žiežmarių pastatas, kas jame vyko, kaip žmonės gyveno mažuose miesteliuose – štetluose.

Pirmieji pro sinagogos duris įžengė darželio „Varpelis“ priešmokyklinukai, juos maloniai pasitiko Šeduvos žydų istorijos muziejaus edukatorė Irina. Edukatorė supažindino vaikus ir leido iš arčiau pažvelgti kaip atrodo svarbiausias maldos namų atributas – Toros ritinys, kaip skaitoma, kaip atrodo hebrajų rašmenys, skamba dainos.

Taip pat ir ketvirtokai dalyvavo pamokoje kitoje aplinkoje – edukacijoje Žiežmarių sinagogoje “Štetlas ir žydų kultūra”. Edukatorė Irina plačiau papasakojo apie žydų maldos namus, parodė ir leido palaikyti Torą, paaiškino, kaip ji buvo skaitoma. Taip pat vaikai turėjo galimybę pažaisti žydiškus žaidimus, tyrinėjo lietuvių ir hebrajų žodžių panašumus, susipažino su Šeduvoje buvusiu štetlu, kur stovėjo kokie pastatai.

Kadangi, už kelių dienų minimi žydų Naujieji metai, mokinukai gavo dovanų tradicinį naujametinį pyragą ir daug užduotėlių tolimesnei pažinčiai jau grįžus į klases.